Multimedia: Start - Frassati

Data dodania: niedziela, 22 wrzesień 2013 20:16
Dodał: Administrator
komentarze: 21 (dodaj komentarz)

W kontrowersyjnych okolicznościach zakończyło się spotkanie Startu z Frassatim. W 82 min. sędzia liniowy dopatrzył się zagrania ręką poza polem karnym bramkarza gości, w konsekwencji Mateusz Czuba musiał opuścić plac gry. Jednego czego możemy być pewni to fakt, iż sędzia nie był w linii z interweniującym bramkarzem dlatego nie mógł realnie ocenić czy bramkarz wyszedł poza pole karne. O tym, że nie był to najlepszy dzień liniowego świadczy natomiast sytuacja z 43 min., w której Paweł Szadura wychodzi sam na sam z bramkarzem gospodarzy, jednak sędzia liniowy sygnalizuje pozycję spaloną. Czujne oko kamery nie pozostawia złudzeń, ewidentny błąd sędziego.

kontrowersje

 

skrót meczu

Komentarze

W 2 sytuacji sędzia ewidentnie nie nadążył za akcją skąd nie mógł realnie ocenić czy piłka znajdowała się w polu karnym czy nie. Z pozycji kamery wydaje się, że piłka mogła mieć już kontakt z linią pola karnego co oznacza, że była w polu karnym. 1 sytuacja bez komentarza. Krzysio na filmie ją wystarczająco skomentował
Data dodania: niedziela, 22 wrzesień 2013 20:36
Dodał: Miko
kolego czekałem na to a sędzia ogólnie był slaby w obie strony o ile tam pewnie nie było spalonego o tyle ewidentnie widać ze złapał piłkę za linia ale to go nie usprawiedliwia ze nie nadąża za akcjami ale to nie tylko on większość liniowych w tej lidze tak się zachowuje. Pozdrawiam a mecz ze strony Frassati był dobrze zagrany ale po naszych chłopakach było widać zmęczenie no ale brawo zdobywajcie punkty dalej pozdro
Data dodania: niedziela, 22 wrzesień 2013 20:38
Dodał: Startowy
do 1 komentarza chodzi o cały obwód piłki...
Data dodania: niedziela, 22 wrzesień 2013 20:40
Dodał: Startowy2
trudno ocenić całą sytuacje (2) wydaje się że piłkę złapał w linii
Data dodania: niedziela, 22 wrzesień 2013 22:21
Dodał: air
Kontrowersje w takich sytuacjach jak był czy nie było spalonego, czy też stał na linii 16 - stki czy wyszedł już poza nią, były, są i będą zawsze. Decyzja należy do sędziego i zawsze jedna ze stron jest niezadowolona. Nie ma tu sentymentów i powiem Wam dlaczego. Dlatego, że gdyby którykolwiek piłkarz z Frassati strzelił gola z minimalnego, ale jednak spalonego, a sędzia główny bramkę tę by uznał. Bardzo mocno chyba nie protestowalibyście przeciwko takiej decyzji sędziego, prawda? Ot powiedzielibyście: "No może i był spalony, ale sędzia tego nie zobaczył". PUNKT WIDZENIA ZAWSZE ZALEŻY OD PUNKTU SIEDZENIA. W tym przypadku także od punktu usytuowania kamery. Musicie o tym pamiętać.
Data dodania: niedziela, 22 wrzesień 2013 23:25
Dodał: And Justice For All
O sędziach w tym OZPN-ie to może się nie wypowiadajmy...ostatni z pojęciem zmarł w czerwcu 2009 i od tego czasu poziom arbitrów to kpina i śmiech na sali... Co do samego meczu,to oprócz tych 2 sytuacji na filmie były jeszcze 2 dodatkowe kontrowersje również na niekorzyść Frassati...także mocno wątpliwy spalony w pierwszej groźnej kontrze Frassati (bodajże Adamiak), oraz nieodgwizdanie karnego dla gości w pierwszej połowie,którego widział nawet trener Kosior i spora część obiektywnych byłych startowców....trochę za dużo pomyłek w jedną stronę.... Z przebiegu meczu wyglądało to na remis...Start wyraźnie podmęczony środowym pucharem, bez tej szybkości na skrzydłach i trochę bez pomysłu, Frassati całkiem przyzwoicie w przeszkadzaniu i rozbijaniu akcji gospodarzy na 20-30 metrze z niebezpiecznymi wypadami co jakiś czas...w końcu odrobione trochę lekcje z taktyki....zabrakło szczęścia A co do odwołania od czerwonej kartki bramkarza to jest to wręcz obowiązek...mniejsza o wynik,choć szkoda punktu....ale nie może być tak,że pomyłki sędziów odpokutować musi zawodnik,a w konsekwencji również i klub - to nie był brutalny faul,zachowanie chamskie,czy niesportowe,sytuacja bardzo wątpliwa i wymagająca analizy,a przede wszystkim zdrowego rozsądku działaczy centrali....
Data dodania: niedziela, 22 wrzesień 2013 23:52
Dodał: Romario da Souza Faria
W sumie o przebiegu meczu to dobrze piszesz Romario da Souza Faria ale: jeśli napastnik wychodzi na tzw. stuprocentową sytuację do zdobycia bramki, a bramkarz popełnia umówmy się faul (w tym przypadku złapanie piłki w ręce poza polem 16 - stu metrów) to decyzja o czerwonej kartce podjęta przez sędziego jest jak najbardziej słuszna. Kartki czerwonej bramkarz nie dostałby w przypadku gdyby złapał te piłkę poza polem 16 - stu metrów be zagrożenia utraty bramki. Kolokwialnie mówiąc, nikt go nie atakował, a on te piłkę złapał. Dostałby żółtą. Tutaj jednak jak widzisz zagrożenie utraty gola było ewidentne, więc czerwona kartka jak najbardziej słuszna. Pomijam kontrowersje czy był poza 16 - stką czy nie był, to może być dyskusyjne. Jeśli jednak był poza 16 stką, to czerwień jest bezdyskusyjna.
Data dodania: poniedziałek, 23 wrzesień 2013 00:12
Dodał: And Justice For All
No właśnie jest tylko jedno ale w Twojej wypowiedzi rozmówco...ta słuszność czerwieni,tzn. ocena miejsca chwytu....wg mnie jeżeli liniowy nie jest równo z akcją,a tym samym nie ma możliwości jednoznacznego podjęcia decyzji, to nie robi tego wybiórczo, krzywdząc zawodnika i drużynę...chociażby bezstronny reporter gazety z Chełma twierdził po meczu,że w jego ujęciach obiektywu bramkarz łapał w polu karnym....żółtko zaś za taką obronę to sytuacja raczej czysto teoretyczna i hipotetyczna....gdyby bramkarz miał więcej czasu poza 16-tką,to raczej zagrywałby piłkę nogą,a nie bezmyślnie łapał ja w ręce..bo i po co??...w tej konkretnej sytuacji wydaje mi się że Czuba mógł spróbować wybić to nogami, ale widocznie był pewny swego chwytu,lub obawiał się jakiegoś odbicia,rykoszetu,czy cóś i podjął taką, a nie inna decyzję....
Data dodania: poniedziałek, 23 wrzesień 2013 00:32
Dodał: Romario da Souza Faria
Końcowe 15 minut to nacisk Startu ale dużo niewykorzystanych sytuacji co w przypadku z groźniejszym przeciwnikiem może się zemścić !!!
Data dodania: poniedziałek, 23 wrzesień 2013 22:30
Dodał: a
Karygodne zachowanie Stacharskiego przy drugiej bramce dla Startu.
Data dodania: wtorek, 24 wrzesień 2013 07:27
Dodał: Stefan Efenberg
w 21 minucie (1:34) ewidentny karny dla Frassati...a główny jest 10 metrów od akcji i się śmieje...paranoja!!!!
Data dodania: wtorek, 24 wrzesień 2013 08:27
Dodał: Romario da Souza Faria
Co do tej czerwonej kartki bramkarza.. wg mnie nie łapał on piłki poza 16-tką,ale nawet jeśli,to jakim cudem ten sędzia to wychwycił ?! Widzi spalone których nie było, to i w sumie widzi złapanie piłki ręką poza 16-tką. Tylko pogratulować "aktywności" sędziego.
Data dodania: wtorek, 24 wrzesień 2013 08:41
Dodał: Aha
Takich słabych sędziów chełmskiej ligi powinno się odsuwać na dużo kolejek albo na sędziowanie B klasy
Data dodania: wtorek, 24 wrzesień 2013 21:10
Dodał: Mariusz Brat Siennica Nadolna
Jestem za Frassati, takiemu sędziemu nie powinno się zapłacić za sędziowanie i ukarać tak samo jak karze się zawodników na meczu za brutalna czerwona kartkę odsunięciem
Data dodania: wtorek, 24 wrzesień 2013 21:12
Dodał: Mariusz Brat Siennica Nadolna
Sędzia drukarz i to konkretny.............. powinno się go wykopać jak piłkę z "piątki"
Data dodania: wtorek, 24 wrzesień 2013 21:13
Dodał: Mariusz Brat Siennica Nadolna
Ten mecz to jeden wielki skandal! Szkoda chlopakow bo zostawili duzo zdrowia i serca na boisku coz z tego skoro sedziowie pewnie byli wczorajsi ... nawet trampkarzy nie powinni sedziowac przediez te spalone co on pokazal tam brakowalo nie 20cm a poltora metra karny na piotrku ewidentny sedzia stoi pare metrow od akcji... paranoja a czerwona kartka dla bramkarza.. nie wiem czy pamietacie mecz z bratem wktorym ten sam sedzia pokazal nie czerwona ale tylko zolta kartke za faul na jacku po ktorym byl rzut karny taka tylko roznica ze to bylo w fajslawicach a nie w krqsnymstawie...i my nie musielismy awansowac tak jak teraz musi start.
Data dodania: wtorek, 24 wrzesień 2013 22:17
Dodał: pietras
tak sobie siedzę czytam o czym wy piszecie ludzie jak Start w tamtym sezonie przegrywał jedna bramka albo coś nie szukał winnych u sędziów a ile takich meczy było szczególnie pod koniec ludzie ligi były i niesłuszne czerwone i nie odgwizdane karne itd. ZE SĘDZIOWIE SA SŁABI W TEJ LIDZE TO KAŻDY WIE i nie róbcie z tego teraz paranoi ze sędziowie pchają Start po z czym jak z czym ale z tym się nie zgodzę bo nigdy sędziowie nie pchali Startu i mi nie pie r dol SZCZEGÓLNIE TY MARIUSZ kto Ci broni wygrywać? popełnił błąd czy nie nie wiem . tak samo byś ty napisał jakby była odwrotna sytuacja mowie o chłopakach z Frassati a mariusz mniej się Startem interesuj.
Data dodania: wtorek, 24 wrzesień 2013 22:45
Dodał: bolek
Panowie, strasznie się nakrecacie. Takie błędy a nawet gorsze zdarzają się sędziom w LM lub choćby ostatnio w meczu naszej repr.z Czarnogórą. Jeśli chodzi o kontrowersje, to jasna jest jedynie kwestia błędu przy spalonym. Co do ręki to nie ma pewności ale pewne jest że ustawienie liniowego nie było najlepsze przy tej ocenie. Sytuacja z 22 min to ewidentna symulka zawodnika frassati, mógł za to zarobić nawet karteczke.
Data dodania: środa, 25 wrzesień 2013 07:48
Dodał: Lol
Z wszystkich komentarzy najbliższy prawdy jest wpis Lol. Ja ze swojej strony nie mam większych pretensji do głównego bo sędziował dobrze. Nie dawał się nabierać na krzyki co jest rzadkością w naszej lidze. Najwięcej pomyłek ze strony bocznego, szczególnie szkoda z 43 min. (ładna akcja z pierwszej piłki). Nie rozumiem czerwonej kartki, w takim przypadku sędzia musi być w 100% pewny swojej decyzji - z jego punktu widzenia nie mógł być. Mało tego zakładając, że bramkarz minimalnie wyszedł z piłką to Sadowski miał kilka dobrych metrów - realnie mała szansa na gola. Być może Start i tak zgarnąłby 3 pkt ale pozostaje niedosyt. Materiał daje do myślenia. Warto merytorycznie podyskutować bez wzajemnego opluwania się.
Data dodania: środa, 25 wrzesień 2013 09:35
Dodał: Admin
"EWIDENTNE" to, "EWIDENTNE" tamto. Jedyne co rzeczywiście jest "EWIDENTNE" to: Start Krasnystaw - Frassati Fajsławice 2:1 To jest na pewno EWIDENTNE. Co jeszcze jest EWIDENTNE: Skrót z meczu EWIDENTNIE wybiórczo pokazuje tzw. "EWIDENTNE KONTROWERSJE" Przykład? Proszę uprzejmie: Napastnik Startu wchodzący w pole karne Frassati zostaje EWIDENTNIE ciągnięty za koszulkę przez EWIDENTNIE nie nadążającego za nim piłkarza z Fajsławic. Przewraca się, domagając się od EWIDENTNIE nie zauważającego tego faulu sędziego EWIDENTNEGO rzutu wolnego. Nie przebierając w słowach zamiast rzutu wolnego dostaje od sędziego żółtą kartkę. Jakby tego było mało, idący mu w sukurs kolega ze Startu, dołączający do protestu w sprawie EWIDENTNEGO faulu dokonanego EWIDENTNIE przez zawodnika Frassati, również otrzymuje żółtą kartkę. EWIDENTNIE mogliście pokazać również tę EWIDENTNĄ kontrowersję w skrócie z meczu. A teraz jedyne co możecie to pogodzić się z wynikiem, EWIDENTNIE dalej użalać się nad swoim losem.
Data dodania: środa, 25 wrzesień 2013 18:19
Dodał: Obserwator FIFA
Do obserwator FIFA: nikt się nie użala tylko ukazuje sytuacje jakie miały miejsce. Z mojej perspektywy akcja o której napisałeś była mało widoczna i mniej czytelna aniżeli przedstawione na skrócie (zawodnik Frassatiego ma przed sobą zawodnika Startu). Jeżeli uważasz, że wybiórczy i nierzetelny jest skrót to jako kibic Startu możesz nagrać spotkanie i zrobić swoją wersję, chętnie obejrzę. A tak pozostaje Ci obejrzeć ewidentne błędy sędziego, których Ty ewidentnie nie widzisz.
Data dodania: środa, 25 wrzesień 2013 19:16
Dodał: Admin

Dodaj swój komentarz