Eliminacje halowych mistrzostw młodzików ChOZPN

W dniu dzisiejszym odbyły się eliminacje do turnieju finałowego halowych mistrzostw młodzików LZPN O/Chełm. Drużyny biorące udział w turnieju zostały podzielone na dwie siedmiozespołowe grupy A i B. W sesji porannej zostały rozegrane spotkania grupy A, w której oprócz naszego zespołu znalazły się: Niedźwiadek Chełm 2007, Granica Dorohusk, Kłos Chełm, Polesie Urszulin oraz dwa zespoły Unii Rejowiec. W najbliższą środę zaplanowane zostały spotkania finału A (awans naszej drużyny) i finału B. Niestety nie obyło się bez kontuzji. W wyniku nieszczęśliwej interwencji Hubert Iwańczuk doznał urazu kolana. Po przewiezieniu do pobliskiego szpitala noga została unieruchomiona w gipsie. Hubertowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Frassati: R.Kostka - K.Kostka, J.Augustyński, Sałaga, Baran, Kasperek oraz Suszek, N.Tylec, Buchajczyk, Iwańczuk

Wyniki spotkań (13.01.2020 r.)
Unia I - Frassati 0:6 - 2 Kasperek, K.Kostka, J.Augustyński, Baran, Sałaga
Polesie - Frassati 0:2 - Iwańczuk, Suszek
Niedźwiadek 2007 - Frassati 2:0
Frassati - Kłos 3:1 - 3 Baran
Granica - Frassati 0:1 - K.Kostka
Frassati - Unia II 4:1 - R.Kostka, Buchajczyk, Sałaga, Baran

Klasyfikacja
1. Niedźwiadek 2007 Chełm 16 pkt
2. Frassati Fajsławice 15 pkt
3. Kłos Chełm 13 pkt
4. Granica Dorohusk 7 pkt
5. Unia I Rejowiec 6 pkt
6. Polesie Urszulin 4 pkt
7. Unia II Rejowiec 0 pkt

 

Data dodania: poniedziałek, 13 styczeń 2020 21:16
Dodał: Administrator
komentarze: 0 (dodaj komentarz)

Życzenia świąteczno-noworoczne

Ze sportowym pozdrowieniem! Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Rok!

 

Data dodania: wtorek, 24 grudzień 2019 02:05
Dodał: Administrator
komentarze: 0 (dodaj komentarz)

Grizzlies FA z odwiedzinami w Fajsławicach

Kolejny rok współpracy PGKS Frassati Fajsławice z Grizzles FA (angielska akademia piłkarska). Tym razem paczka ze sprzętem sportowym powędrowała do naszych dwóch zawodników. Fundatorem i głównym inicjatorem tego przedsięwzięcia jest Menager Grizzlies FA Krzysztof Matuszewski. Prezenty jak co roku są bardzo atrakcyjne (buty piłkarskie, rękawice, piłka, koszulki oraz getry). W dniu dzisiejszym wraz z trenerem Danielem Krakiewiczem zostały one osobiście wręczone zawodnikom. To już staje się tradycją, że trenerzy zaprzyjaźnionej Akademii spotykają się przed Świętami aby wręczyć prezenty dla dzieci. Dziękujemy Grizzlies FA za szlachetny cel i mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie kontynuowana przez następne lata.

 

Data dodania: poniedziałek, 23 grudzień 2019 18:47
Dodał: Administrator
komentarze: 1 (dodaj komentarz)

Turniej eliminacyjny o Puchar Prezesa PZPN U-12

W miniony poniedziałek w hali MOSiR w Chełmie odbył się turniej eliminacyjny o Puchar Prezesa PZPN w kat. U-12 (rocz. 2008). W eliminacjach udział wzięło 5 drużyn, a spotkania rozgrywane były system każdy z każdym. Do fazy wojewódzkiej awansował Niedźwiadek Chełm. Przypomnijmy, że w roku ubiegłym zwycięzcą turnieju eliminacyjnego rocznika 2008 był nasz zespół.

Frassati: Iwańczuk (Bogusz) - G.Tylec, N.Tylec, J.Augustyński, Sałaga oraz Suszek, Zaj

Wyniki spotkań (16.12.2019 r.):
Frassati - Spółdzielca 2:1 - J.Augustyński, Sałaga
Frassati - Niedźwiadek 0:3
Astra - Frassati 0:8 - 3 N.Tylec, 2 Iwańczuk, 2 Suszek, Sałaga
Jedynka - Frassati 3:2 - 2 Sałaga

Klasyfikacja
1. Niedźwiadek Chełm
2. Jedynka Krasnystaw
3. Frassati Fajsławice
4. Spółdzielca Siedliszcze
5. Astra Leśniowice


Data dodania: piątek, 20 grudzień 2019 20:18
Dodał: Administrator
komentarze: 0 (dodaj komentarz)

IX Piłkarska Gala ChOZPN

13 grudnia br. w Urszulinie w powiecie włodawski odbyła się IX Piłkarska Gala ChOZPN podsumowująca osiągnięcia klubów i zawodników okręgu chełmskiego w roku 2019. Na wstępie głos zabrały osoby związane z LZPN-em z prezesem Zbigniewem Bartnikiem na czele. Podczas oficjalnych uroczystości część artystyczną zapewniła finalistka „The Voice of Poland” z 2016 r. – Katarzyna Góras. Zanim ogłoszono laureatów w poszczególnych kategoriach, Związek postanowił uhonorować wszystkich działaczy klubów okręgu chełmskiego wręczając im symboliczne statuetki. W imieniu prezesa PGKS Frassati Fajsławice Wiesława Polichy statuetkę odebrał sekretarz Klubu – Adam Błaziak. Następnie przyszedł moment na wyłonienie najlepszych w mijającym 2019 roku. W gronie wyróżnionych zabrakło tym razem zawodników naszego Klubu, na co w głównej mierze miały wpływ słabsze wyniki naszego zespołu w rundzie jesiennej. Co prawda wyróżnienia przyznawane są za cały rok kalendarzowy, jednak nikt nie ukrywa faktu, że runda jesienna jest tą decydującą, która zapada wszystkim kibicom najbardziej w pamięć. Największe laury przypadły liderom po rundzie jesiennej w poszczególnych ligach prowadzonych przez ChOZPN, tj. Zniczowi Siennica Różana (A klasa), Unii Białopole (klasa okręgowa), a także Włodawiance Włodawa (najlepsza drużyna IV ligi z okręgu chełmskiego) oraz młodzieży Chełmianki Chełm. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości rozpoczęła się część nieoficjalna w trakcie której zebrani gości mieli czas na wspólną integrację przy rozmowach o piłce. Lista wszystkich nagrodzonych znajduje się na stronie ChOZPN pod adresem http://www.chozpn.pl/pliki-do-pobrania/category/12-chozpn?download=1594:ix-pilkarska-gala-chozpn


fot. Nowy Tydzień

Data dodania: piątek, 20 grudzień 2019 19:52
Dodał: Administrator
komentarze: 0 (dodaj komentarz)

Plan zimowych sparingów

Począwszy od 1 lutego rozpocznie się okres przygotowawczy seniorów do rundy rewanżowej. W planach jest do rozegrania minimum sześć gier kontrolnych (dwa terminy wolne). W lutym spotkania będą rozgrywane na nawierzchniach sztucznych, natomiast w marcu o ile pogoda pozwoli gry kontrolne będą rozgrywane na nawierzchniach naturalnych. Początek rundy wiosennej 28/29 marca.

Plan sparingów
1 lutego - Tur Milejów
8 lutego - Górnik Łęczna Juniorzy aktualizacja: MKS Siedliska
15 lutego - Rohland Tuszów
22 lutego - Piaskovia Piaski
29 lutego/1 marca - wolny termin aktualizacja: Błękit Cyców
7 marca - Avia II Świdnik aktualizacja: 8 marca - Górnik Łęczna Juniorzy
15 marca - Znicz Siennica Różana odwołany

Data dodania: niedziela, 08 grudzień 2019 15:48
Dodał: Administrator
komentarze: 0 (dodaj komentarz)

Program Klub 2019

W bieżącym roku, wzorem ostatnich dwóch lat nasz Klub korzystał z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach "Programu Klub 2019". W tej edycji z pozyskanego dofinansowania zakupiliśmy 2 mury piłkarskie 160 cm i 180 cm ułatwiające treningi strzeleckie, 24 komplety strojów meczowych ZINA TIGRA oraz bluzę bramkarską, 5 piłek meczowych i 2 piłki halowe. Środki pozyskane z dotacji pozwoliły także, na częściowe sfinansowanie zatrudnienia drugiego trenera w Klubie. Łącznie z dotacji z MSiT na rok 2019 pozyskaliśmy 10 000 zł.

Data dodania: niedziela, 01 grudzień 2019 14:58
Dodał: Moderator
komentarze: 0 (dodaj komentarz)

Frassati z brązowym certyfikatem PZPN

Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym szkółka piłkarska PGKS Frassati Fajsławice otrzymała Brązowy Certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jest to dla nas kolejny budujący krok w procesie kształcenia młodzieży naszej lokalnej społeczności. W tym miejscu Zarząd Klubu pragnie serdecznie podziękować sztabowi szkoleniowemu oraz rodzicom zawodników za okazałą pomoc i pracę bez której otrzymana certyfikacja byłaby niemożliwa. Uzyskanie certyfikatu wiąże się z otrzymaniem przez Klub dofinansowania na dalszy rozwój szkółki, a także m.in. z bezpłatnym dostępem do materiałów i narzędzi szkoleniowych tworzonych przez trenerów zatrudnionych w Polskim Związku Piłki Nożnej. Więcej informacji o programie certyfikacji szkółek piłkarskich pod adresem https://www.laczynaspilka.pl/certyfikacja

Data dodania: piątek, 29 listopad 2019 14:48
Dodał: Administrator
komentarze: 2 (dodaj komentarz)

Młodzicy (Gr.Srebrna): AF Głusk - Frassati

Dzisiejszy mecz młodzików starszych zakończył rozgrywki ligowe w roku 2019. Zaległe spotkanie siódmej kolejki zwieńczone zostało wysokim zwycięstwem naszej drużyny. Teraz czas na przerwę od ligowych zmagań, jednak wciąż trenujemy cztery razy w tygodniu.

7. kolejka, 09.11.2019, godz. 13:00
Akademia Footbolisty Głusk - Frassati Fajsławice 1:5 (0:2)
40' - Iwańczuk 26', Kasperek 30', sam. 33', K.Kostka 47', D.Baran 53'

Frassati: R.Kostka - N.Tylec, K.Kostka, G.Tylec, D.Baran, J.Augustyński, Iwańczuk, Sałaga, Kasperek oraz Suszek, Buchajczyk

Data dodania: sobota, 09 listopad 2019 11:05
Dodał: Administrator
komentarze: 0 (dodaj komentarz)
Data dodania: piątek, 08 listopad 2019 17:48
Dodał: Moderator
komentarze: 0 (dodaj komentarz)