Pierwsze kroki w kierunku nowego boiska

Data dodania: sobota, 01 lipiec 2017 20:35
Dodał: Administrator
komentarze: 0 (dodaj komentarz)

O potrzebie budowy boiska w gminie Fajsławice mówiło się już od kilku lat. Ostatnie 2 sezony drużyna seniorów naszego Klubu zakończyła odpowiednio na 4-tym w 2015/2016 i 6-tym miejscu w bieżącym roku. To zdecydowane przesunięcie w tabeli z miejsc zwykle drugiej dziesiątki jakie notowali zawodnicy we wcześniejszych sezonach. Niewątpliwym sukcesem był również mecz  z drużyną Chełmianki Chełm w finale pucharu okręgu chełmskiego w sezonie 2015/2016. Wynik był niekorzystny ale tak wysokie zajście w rozgrywkach zwróciło uwagę na naszą drużynę. Na rozgrywane mecze przychodzi coraz więcej kibiców, bo dobrze ogląda się zwycięskie spotkania.
Zapewne i powyższe sukcesy wpłynęły na bieg wydarzeń jakie miały miejsce w tym roku. Jeszcze w lutym nowo wybrany Zarząd Klubu spotkał się z Wójtem Gminy, Przewodniczącym Rady Gminy oraz właściwymi komisjami, na którym to spotkaniu wspólnie ustalono, że działania w zakresie realizacji nowego boiska nabiorą szybszego tempa. Przez kilka miesięcy trwały rozmowy na temat wyboru ostatecznej lokalizacji oraz możliwości jakimi dysponuje Gmina. Ostatni tydzień czerwca przyniósł konkrety. W mijającym tygodniu Gmina Fajsławice otrzymała pozwolenie na budowę boiska sportowego w Suchodołach. Całość przedsięwzięcia zakłada współfinansowanie inwestycji ze środków własnych Gminy oraz funduszy Ministerstwa Sportu i Turystyki, uściślając  z „Programu modernizacji infrastruktury sportowej – edycja 2017”. O tym czy Gmina otrzyma dotację z MSiT dowiemy się najpóźniej 30 września, wtedy to mija termin rozpatrzenia wniosków. Nie wiemy kiedy ewentualna budowa zostanie rozpoczęta, wiemy natomiast co zakłada sam projekt. Przedmiotem inwestycji będzie budowa boiska sportowego wraz z infrastrukturą oraz adaptacją istniejącego budynku na potrzeby zaplecza sanitarno-szatniowego. Planowana inwestycja to nie tylko sama płyta boiska z bramkami. Będzie to nowoczesny obiekt, który w zdecydowany sposób zmieni obecną sytuację tak w zakresie spełnienia wymogów stawianych przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej, ale i odmieni warunki lokalowe, z jakich dotychczas korzystają zawodnicy i sędziowie. To co istotne dla kibiców, projekt zakłada podwojoną ilość miejsc siedzących w stosunku do obecnych trybun.

Obiekt sportowy będzie się składać z:
- boiska piłkarskiego o wymiarach 100x60 z nawierzchni naturalnej,
- dwóch trybun o pojemności 153 miejsc każda,
- dwóch kabin dla zawodników rezerwowych i osób funkcyjnych z 13 miejscami każda,
- punktu sanitarnego,
- piłkochwytów o wymiarach 66x6 za każdą z bramek,
- ogrodzenia trybun od boiska o wys. 1,2 m.,
- oświetlenia (6 masztów).

Teren wokół boiska zostanie zagospodarowany. Powstanie m.in. ciąg pieszy oraz parking z kostki brukowej na 24 miejsca postojowe w tym 1 dla osób niepełnosprawnych. Dla potrzeb zawodników oraz sędziów zostanie zmodernizowany budynek, w którym znajdować się będą pomieszczenia z natryskami i szatnie, nie odbiegające od standardów jakie mamy okazje oglądać podczas meczów wyjazdowych. Całość inwestycji zaplanowana jest w Suchodołach na terenie dawnej szkoły oraz w miejscu dawnego sklepu spożywczego znajdującego się za aleją parkową.
Z niecierpliwością będziemy śledzili dalszy przebieg zdarzeń.

w tym miejscu ma powstać planowana inwestycja

Komentarze

Dodaj swój komentarz