Bohaterowie w czarnych strojach

Data dodania: niedziela, 19 październik 2014 11:31
Dodał: Administrator
komentarze: 0 (dodaj komentarz)

Od sześciu sezonów Frassati nie potrafi wywieźć z Wierzbicy chociażby jednego punktu. Nie inaczej było również i tym razem. Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy raz po raz atakowali fajsławicką bramkę. Kolejne próby sforsowania fajsławickiej obrony nie przynosiły rezultatu, aż do 38 min. Wtedy to na strzał z 25 m zdecydował się Patryk Bąk dając prowadzenie Ogniwu. Wszystko co ciekawe miało jednak miejsce w drugiej odsłonie. W 53 min. tuż przed polem karnym znalazł się Marcin Baran i nie namyślając się długo oddał piękny strzał zakończony bramką. Piłka po uderzeniu Marcina odbiła się od poprzeczki po czym całym obwodem minęła linię bramkową. Tego co widzieli z trybun kibice nie widział ani sędzia liniowy ani główny i prawidłowo zdobyta bramka nie została uznana (bramka widoczna na nagraniu video). Był to kluczowy moment, który zaważył o dalszych losach spotkania. Po niespełna 10 kolejnych minutach zamiast 1:1 zrobiło się 2:0. Ponownie w roli głównej wystąpił sędzia główny, który dopatrzył się faulu Marcina Barana przed polem karnym. Jak się okazuje czysty odbiór piłki nie przez każdego jest tak samo interpretowany. Rzut wolny na bramkę zamienił Mariusz Członka. Po straceniu drugiej bramki Frassati śmielej ruszył do ofensywy jednak kolejne bramki były udziałem gospodarzy. W 81 min. błąd obrony gości wykorzystał Karol Knot podwyższając wynik na 3:0. W 90 min. po raz drugi na listę strzelców wpisał się Patryk Bąk ustalając wynik spotkania. Ponownie błąd popełnił sędzia, który nie przerwał akcji Ogniwa pomimo ewidentnego zagrania ręką jednego z graczy z Wierzbicy.

11 kolejka, 19.10.2014, godz. 13:00
Ogniwo Wierzbica - Frassati Fajsławice 4:0 (1:0)
P.Bąk 38' 90', Członka 61', Knot 81'

Ogniwo: Zagraba - Nowaczek, Członka, Nadolski, Pilipczuk (72' Sobczuk), Wach (83' Gałecki), Knot, M.Kołtun, Szanfisz (84' Terlecki), Pilarski (86' R.Kołtun), P.Bąk

Frassati: Błaziak - Baran, Trała Embarassed, Furmaniak (Innocent 72' Ł.Pluta), Madeja, J.Olech, Lipa (Innocent 64' P.Przebirowski), K.Pluta (Innocent 79' P.Olech), Adamiak, Ł.Kasperek (Innocent 64' Huba), Skorek

Sędziowali: Walczuk, Kaliszewski, Bartoń